Dnia 18 marca Zerówka obchodziła Dzień Żaby. Dzieci przybyły do przedszkola ubrane w zielone stroje a na ich głowach pojawiły się żabie opaski. Przedszkolaki dowiedziały się skąd biorą się żaby i jak wygląda ich życie. Nie brakowało również zabaw. W sali niespodziewanie pojawił się bocian, który miał apetyt na nasze żabki. Dzieci własnoręcznie wykonały żaby, którym nadały później imiona. Dzień minął wszystkim w radosnej atmosferze.
15.03 swoje święto mają piekarze i cukiernicy. Maluszki tego dnia obejrzały filmy edukacyjne o ich pracy, rozmawiały na temat różnych wypieków. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych ("Berek piekarz", "Mało nas do pieczenia chleba", taniec dowolny do piosenki "Chocolate"...). Następnie zamieniły się w małych cukierników i z pomocą Pań upiekły pyszne babeczki. Zwieńczeniami zajęć było dekorowanie wypieków przez małych cukierników.
W dniu 17.03 dzieci w klasach 1-3 mogły bliżej poznać osobę św.Patryka patrona Irlandii. Na lekcji j.angielskiego czekały na uczniów zadania ukryte w 7 kopertach. Udało się również zatańczyć taniec Leprechuna irlandzkiego skrzata który mieszka na końcu tęczy i strzeże skarbu.
17 marca dwoje uczniów z klasy 3 Maja Warzywoda i Wojciech Szymendera wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur". Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Dzieci z klasy 3 rozwiązywały 24 zadania o różnym stopniu trudności i różnej punktacji.
TERMIN – 10.03.2022 r.
MIEJSCE – Komorze Przybysławskie
ORGANIZATORZY – Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Komorzu Przybysławskim
W mistrzostwach wystartowało 60 zawodników z 6 placówek powiatu jarocińskiego (SP Komorze Przybysławskie, SP Żerków, NSP Ludwinów, SP Dobieszczyzna, SP Chrzan, Publiczne Przedszkole Żerków), którzy walczyli o miano najlepszych w tym rejonie.
Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Jarociński Lidia Czechak, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusz Stolecki, radny Powiatu Jarocińskiego Jacek Jędraszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim Mariola Zawal i prezes UKS Komorzanka Andrzej Ziaja. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Ziaja, a pomagali mu: Sonia Rydz i Szymon Grzebyszak.
Mistrzostwa rozegrano w kategoriach: dziewcząt oraz chłopców z rocz. 2009 i młodszych w ramach Igrzysk Dzieci oraz z rocz. 2007-2008 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oprócz rozgrywek indywidualnych były też drużynowe, a w nich prowadzono klasyfikację szkół, w której najlepsi zawodnicy (dwóch w każdej kategorii) zdobywali punkty dla swoich placówek na podstawie zajętego miejsca w zawodach. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim i kołowym. Ze względu na dużą frekwencję (ponad 20 zawodników w każdej grupie) w mistrzostwach dzieci (rocz. 2009 i mł.), zgodnie z regulaminem, awans do finału wojewódzkiego uzyskiwały po cztery osoby z każdej kategorii. Z kolei w zawodachmłodzieży (rocz. 2007-2008) awans do kolejnego etapu uzyskiwały po dwie osoby z każdej grupy. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nim mistrzowie, medaliści Mistrzostw Polski i Świata w warcabach klasycznych z poprzednich lat.
Warcabiści reprezentujący barwy UKS Komorzanka i placówek z gminy Żerków spisali się znakomicie.
Komentarz: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w warcabach klasycznych zgromadziły aż 60 uczestników. Celami tej imprezy było:
- propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z powiatu jarocińskiego,
- możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,
- kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,
- miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.
Cieszą nas sukcesy zawodników z klubu i szkół z gminy Żerków. Impreza udana, o czym świadczy duża frekwencja. Zawody po raz kolejny odbyły się w Komorzu Przybysławskim, gdzie funkcjonuje klub, który rywalizuje w rozgrywkach Polskiego Związku Warcabowego. W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XIX Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Żerkowa, które odbędą się 12-13 maja 2022 r. w Żerkowie.
Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2009 i mł. - Igrzyska Dzieci:
Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2009 i mł. - Igrzyska Dzieci:
Klasyfikacja szkół - Igrzyska Dzieci:
Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2007-2008 - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2007-2008 - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
Klasyfikacja szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
12.03.2022r przypadał Dzień Matematyki, jednak była to sobota dlatego maluszki obchodziły ten dzień w piątek 11.03.2022r. Zabawy matematyczne bardzo spodobały się dzieciom. Na początek rozmawialiśmy o tym czym w ogóle jest matematyka i do czego jest nam potrzebna w życiu. Ćwiczyliśmy przeliczanie w zakresie 6. Były zabawy z klamerkami, z pomponikami, gra w domino, taniec do piosenki matematycznej a na koniec dzieci wypełniały kontury cyfr za pomocą plasteliny. Zabawa była udana!
Maluszki świętowały Dzień Motyla. Poznały etapy rozwoju motyla (były jajkami, żarłocznymi gąsienicami, nieruchomymi poczwarkami, aż w końcu pofrunęły jako kolorowe motyle). Szukały wśród różnych owadów sylwet motyli, określały też kolory motyli i układały je w szeregu o najmniejszego do największego. Nie zabrakło także motylkowych zabaw ruchowych. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną "Mój kolorowy motylek".
8.03.2022r. maluszki świętowały Dzień Kobiet. Dzieci mówiły o tym, kim według nich jest kobieta, a także o tym jakie kobiety mieszkają w ich domach. Wysłuchały wiersza o kobietach i dowiedziały się jak można sprawić radość mamie, babci czy siostrze. Chłopcy poprosili swoje koleżanki do tańca a następnie wręczyli im upominki. Maluszki wykonały także tulipana dla mamy. Nie zabrakło także małego poczęstunku.
8 marca w ZEROWCE obchodzono Dzień Kobiet. Dzień pełen był atrakcji. Podczas zajęć dzieci poznały kilka sławnych kobiet. Dowiedziały się również dzięki czemu zyskały sławę i zapisały się na kartach historii. Chłopcy obdarowali dziewczynki pięknymi upominkami, dyplomami i medalami. Odbyły się również wybory Miss w różnych kategoriach. Nie zabrakło również pracy plastycznej.
8 marca to dzień o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy 4, 5 i 7 , którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli niespodziankę – piękne kubeczki.
Dnia 7 marca w ZEROWCE obchodzono Dzień Dentysty. Podczas zajęć tematycznych dzieci dowiedziały się na czym polega praca stomatologa. Dzięki zabawom, które odbyły się tego dnia przedszkolaki dowiedziały się dlaczego należy dbać o żeby i jak to robić. Na koniec każde dziecko wykonało Pana Ząbka.
Greccy bogowie postanowili opuścić Olimp i zagościć w naszych szkolnych progach. Przywieźli ze sobą historie zawarte w mitach i opowieściach, a ich wygląd, barwne stroje i atrybuty pokazały, że wiecznie są piękni i młodzi.
Jako Szkoła Odkrywców Talentów składamy cześć polskim naukowcom, których prace przyczyniły się do znaczących zmian w naszym świecie. Uczniowie klasy VII przygotowali plakaty przedstawiające niektóre z postaci NAUKI POLSKIEJ i ich dokonania.
Rzecznik Praw Dziecka wraz z ekspertami z Dziecięcego Telefonu Zaufania organizuje specjalne internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. Wydarzenie skierowane będzie do rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby pomóc wytłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację.Szkolenie odbędzie się w piątek 4 marca, godz. 19.
Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl.
Dnia 4 lutego starsza grupa przedszkolna KOTKI obchodziła Dzień pisarza. W tym dniu dzieci dowiedziały się na czym polega praca pisarza i jak powstają książki. Przedszkolaki poznały najsłynniejszych bajkopisarzy. Dzieci wysłuchały bajek czytanych przez wychowawcę i wykonały prace plastyczne. Na koniec wzięły udział w zabawach związanych z bajkowymi bohaterami.
W lutym cześć dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej wzięła udział w konkursie plastycznym na najpiękniejsze serce walentynkowe, który został zorganizowany przez p.Magdalenę Baranek. Wszystkie prace były piękne, a każdy z uczestników konkursu włożył dużo pracy w wykonanie serduszka. W związku z tym konkurs zakończył się remisem, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
25 i 28 lutego starsza grupa przedszkolna KOTKI obchodziła Dzień Dinozaura. W tych dniach dzieci własnoręcznie wykonały opaski z dinozaurami i pokolorowały ogromne kolorowanki. Wszyscy przenieśliśmy się do czasów gdy żyły te olbrzymy. Poznaliśmy ich nazwy oraz ciekawostki na temat ich życia. Dzieci szukały rownież jaj dinozaurów zamieniając sie na moment w paleontologów.
Dnia 24 lutego starsza grupa przedszkolna KOTKI obchodziła Tłusty Czwartek. Bohaterami tego dnia były w naszej grupie pączki. Podczas zajęć dzieci wykonały paczki z papieru,dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj jedzenia tych słodkości właśnie w tym dniu. Dzień był pełen zabaw,których tematem przewodnim był pączek. Nie obyło się rownież bez słodkiej przekąski,która zakupiła dla Nich Rada Rodziców. Wszyscy świetnie się bawili.